Strefa modlitwy

Akcja modlitewna

Wielki Czwartek "Słudzy Pana proszą o modlitwę"

Dzięki corocznej akcji modlitewnej, trwającej nieprzerwanie od 2010 roku, organizowanej w setkach parafii w Polsce i zagranicą, objętych modlitwą zostało tysiące kapłanów zakonnych i diecezjalnych. Głęboko wierzymy, że modlitwa dziesiątek tysięcy osób z całej Polski zaowocowała dobrem w życiu tych, za których została podjęta.

Podsumowanie dzieła "Słudzy Pana..."

Data publikacji: 19 Kwiecień 2017

Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania wszystkim parafiom, które wzięły udział dziele modlitwy za kapłanów. Dzięki Wam modlitwą objęliśmy prawie każdego polskiego księdza zarówno diecezjalnego i zakonnego. Parafii zgłosiło się ponownie około 200 z 40 diecezji w tym parafie z Zinkowa na Ukrainie i Lozanny w Szwajcarii. Wizytówek rozprowadziliśmy 40 400

cathloic church england and waley/flickrcc

Witam serdecznie!!!. W naszej parafii  św. Urszuli Ledóchowskiej Gdańsk Chełm akcja Kapłani proszą o modlitwę jest bardzo dobrze przyjmowana. Parafianie z wielkim entuzjazmem i radością losują kapłanów i modlą się nie tylko 30 dni ale cały czas. Niektóre osoby biorą udział w akcji od początku i duchowo adoptowanych kapłanów mają w sercu i za wszystkich się modlą. Warto brać udział w tej akcji!!!

ks. Janusz Herman

Akcja przeszła nasze kapłańskie wyobrażenia... Zamówiliśmy 460 wizytówek i brakło... na drugi dzień kserowaliśmy jeszcze ponad 200 sztuk... Leżajsk trwa na modlitwie za kapłanów! Dziękujemy Bogu za inicjatorów tego dzieła. 

ks. Piotr, Leżajsk

W poprzedniej parafii, Gołuchów w Diecezji kaliskiej,  modlitwę za kapłanów propagowałem przez 5 lat. „ Wizytówka” cieszyła się, jeśli tak mogę powiedzieć, dużym powodzeniem. Myślę, że weszła ona  w krwioobieg świadomości parafian. I to jest bardzo ważne.  Odnoszę wrażenie, że są tacy, którzy uważają, że księdzu modlitwa jest nie-potrzebna. Przecież „ Nie ma grzechów”, jest „ święty” więc po co. Często mówiłem: - nie zostawiajcie księdza samego. To twój brat. A ponieważ jesteśmy w tej samej rodzinie, trzeba się za niego modlić. Ma ważne zadanie do wykonania, żeby mu sprostał potrzebna jest siła i moc z wysoka, a jest nią modlitwa właśnie. Od kilku miesięcy jestem w nowej parafii, Klonowa. „ Zamówiłem” na Wielki Czwartek 150 wizytówek. Zostało jeszcze  trzydzieści. Nawet się cieszę, bo mogę znowu je pokazać, wyjaśnić jej sens tym bardziej, gdyż nie była tu znana. Cieszę się również z tego, że już „ zakwitły” w parafii dwie „ Margaretki”, które mają przecież tę samą ideę. Pozdrawiam wszystkich, życzę błogosławieństwa Bożego. Z modlitwą.

 ks. Wojciech Przybylski, proboszcz Parafii Klonowa

mapka Słudzy Pana 2017

Mapka parafii, które wzięły udział w dziele - Słudzy Pana 2017

Szczęść Boże. Chciałbym podzielić się radością, że co roku, nasza parafia omadla kapłanów. W tym roku nasi parafianie byli pod wrażeniem oprawy i wizytówek, z których skorzystaliśmy pierwszy raz. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja wpisze się na stałe w naszej parafii. Przez modlitwę całoroczną, którą podejmujemy i proponujemy wiernym, ojcowie, duszpasterze i kapłani z całej Polski stają się bliżsi i zapisują się w sercach. Na marginesie dodam, że bardzo chętnie włączają się w to dzieło dzieci, motywując i aktywizując rodziców i całe rodziny.

o. Grzegorz Szczygieł CP, parafia św. Mateusza Ap. i Ew. Warszawa 

Już trzeci raz w Wielki Czwartek rozprowadziliśmy karteczki z imionami kapłanów. Nie wszystkie zostały wzięte, ale zła pogoda sprawiła, że mało było ludzi. Nasi Parafianie modlą się za kapłanów przy różnych okazjach oraz w codziennych modlitwach. To piękna idea. Piękna jest też myśl rozprowadzania karteczek w Wielki Czwartek. Myśmy pozostałe karteczki rozdali w kolejne dni Wielkiego Tygodnia. Wszystkie zostały wzięte.Kapłani potrzebują wiele modlitwy. 

Ks. Henryk Rychert, Grodziczno

Nasza Parafia od kilku już lat podejmuje proponowana przez Was modlitwę i choć zamawiamy średnio jedynie ok. 200 wizytówek zauważamy, że ta Akcja chyba się "przyjęła" (a nie było tak od początku). Rozprowadzanie wizytówek było dość trudne, jednak w tym roku rozeszły się jak "świeże bułeczki". Ludzie się modlą, jedna z osób np.w rozmowie wyznała, ze modliła się cały rok za swojego kapłana. Dużą radością są osoby młode podejmujące modlitwę, a tak też było w tym roku.

Danuta, parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku

Moi parafianie w Zinkowie - przyzwyczajeni już do Waszej inicjatywy - z radością przyjęli ją i w tym roku. Wręcz mogę powiedzieć, że oczekiwali na księdza, za którego będą się modlili - nie tylko miesiąc, ale później wymieniają się wizytówkami i modlą się dalej! Mało tego - niejednokrotnie odwiedzając parafian podczas kolędy widzę Wasze wizytówki na stoliku z modlitewnikiem i świeczką - zgodnie z zapewnieniem poszczególnych osób - przeradza się to w stałe modlitewne towarzyszenie księdzu! To bardzo cieszy!

ks. Krystian Hajduk, Zinków, diec Kamieniecko-Podolska

W mojej parafii wszystkie „wizytówki” rozeszły się od razu. Do akcji włączyliśmy się w 2013 r. i widzę wzrost zainteresowania akcją. W tym roku wizytówek zabrakło, więc wielu parafian stwierdziło, że będzie się modliło za nas (Proboszcza i dwóch wikariuszy). Jedna z pań stwierdziła, że miesiąc to za mało, więc modli się przez cały rok i tak od 4 lat :)

ks. Marek Bogusz

W naszej parafii akcja odbyła się niemal bez słów. Ludzie już się przyzwyczaili do takiej formy modlitwy za nas, kapłanów i chętnie brali karteczki z imionami. Jestem bardzo wdzięczny że znajdujemy miejsce w waszych sercach.

Ks. Jacek, Parafia w Gdyni Karwinach 

W parafii w Leśniewie akcja miała miejsce po raz pierwszy, ale w naszej parafii trzy lata temu wprowadziliśmy akcję "modlitwa za kleryka" z GSD w Oliwie. Wierni zabierają obrazek z imieniem i modlą się przez cały rok od Niedzieli Dobrego Pasterza za jednego kleryka.Obrazków "Słudzy Pana" rozdaliśmy 100, wręczałem obrazki po Mszy Wieczerzy Pańskiej. 

ks. Krzysztof Sieniawski, parafia w Leśniewie

W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem akcja trwa już od kilku lat i pięknie się rozwija. Ilość wizytówek powiększamy każdego roku. W tym roku rozdaliśmy ich 300 i oczywiście zabrakło, więc wierni postanowili modlić się za swoich duszpasterzy. W parafii są osoby, które modlą się nieustannie za kapłana wylosowanego 5 lat temu. Jest to piękna i owocna akcja....Chwała za nią Panu. 

ks. Mariusz Słonina, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem

U nas, czyli w parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku, był lekki niedosyt, bo wizytówki się dość szybko skończyły. Ale miło było popatrzeć brali wszyscy starsi, młodzi, czy nawet dzieci z rodzicami. Miło było popatrzeć.

Asia, parafia Miłosierdzia Bożego w Gdańsku

W naszej parafii rozeszły się prawie wszystkie wizytówki. Ludzie chętnie podjęli modlitwę w intencji kapłanów. Ci którzy nie mogli w Wielki Czwartek mogli już od Niedzieli Palmowej zabrać wizytówki.

ks. Jan Franc, parafia Narodzenia NMP w Porąbce

Zachęcamy parafie, które wzięły udział w dziele modlitwy za kapłanów lub świeckich, którzy się podjęli owej modlitwy o podzielenie się krótkim świadectwem...

Kontakt

Administrator strony

Joanna Roczyńska
kaplani@kaplani.com.pl