Strefa myśli

baner rekolekcje/Roman Catholic Archdiocese of Boston

Rekolekcje kapłańskie

Dla kapłana, który sam głosi na co dzień Boże Słowo czy prowadzi rekolekcje czas osobistych duchowych ćwiczeń jest powietrzem jego życia. Jakość i różnorodność rekolekcji daje świeżość serca i rozpala na nowo otrzymany charyzmat. Głęboko o tym przekonani, chcemy proponować różne formy rekolekcji, podawać miejsca i terminy. Zapraszać do „wypływania na głębię”.

Rekolekcje kapłańskie u jezuitów w Kaliszu

Data publikacji: 07 Wrzesień 2017

Zapraszam Księży pragnących wyciszenia i pogłębienia swojej przyjaźni z Panem na rekolekcje kapłańskie (w kameralnym gronie) zatytułowane „Zawierzyć Bogu do końca” 

Charakter:

3-dniowe rekolekcje dla kapłanów w atmosferze wyciszenia, osobistej modlitwy i refleksji w kameralnym gronie.

Termin:

13 - 16 listopada 2017 (Pn. godz. 18.00 - Czw. godz. 12.30) 

Prowadzący:

Poprowadzi je ojciec Kazimierz Wójt SJ, rekolekcjonista, były rektor Kolegium Księży Jezuitów w Warszawie.

Krótki opis:

Nikt z osób powołanych przez Boga nie wie dokładnie, jak będzie przebiegać jego droga powołania. Znamy tylko zarys drogi, znamy też warunki jakie należy spełnić, aby pójść za Panem. Gdy patrzymy na wielkich ludzi Boga w Biblii, możemy zauważyć jedno: nikt z nich nie przypuszczał, jakimi drogami poprowadzi go Pan. Powtarza się natomiast pewien „schemat”, prędzej czy później dochodzi do „punktu krytycznego”, w którym jesteśmy wezwani by zostawić wszystkie nasze "punkty podparcia" i całkowicie zdać się na Boga. Jest to nieunikniony moment zwrotny w naszym życiu, który – w zależności od tego, jako go przeżyjemy – decyduje albo o stagnacji, albo o naszym dalszym rozwoju – rozwoju według Bożych reguł wzrostu. Na przykładzie wybranych postaci biblijnych przyjrzymy się w rekolekcjach, jako dochodzi do owego „punktu krytycznego” i do czego jesteśmy wtedy wezwani. W atmosferze modlitwy, patrząc na nasze życie i wsłuchując się w Słowo Boże, będziemy zastanawiali się nad tym, co to znaczy zawierzyć i pozwolić się poprowadzić Bogu do końca … mimo wszystko. 

Koszt: 

320 PLN z zakwaterowaniem w pokoju 1. osobowym

Adres: Dom Formacji Duchowej w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, 62-800 Kalisz 

Zgłoszenia:

Przez stronę internetową:  www.dfdkalisz.jezuici.pl

Telefonicznie: tel. 62 768 24 33 lub kom. 505 895 141