Strefa modlitwy

baner głowna wielki czwartek

Wielki Czwartek 2019 "Słudzy Pana proszą o modlitwę"

To już 10 raz dzięki corocznej akcji modlitewnej, trwającej nieprzerwanie od 2010 roku, organizowanej w setkach parafii w Polsce i zagranicą, objętych modlitwą zostało setki tysięcy kapłanów zakonnych i diecezjalnych. 

baner główna intencje

Proszę o modlitwę za kapłana

Z myślą o kapłanach całego świata pomóż mi modlić się o owocność ich apostolstwa. - Księże, bracie mój, mów zawsze o Bogu, jeżeli całkowicie należysz do Niego, nie będzie nudy w twoich rozmowach. /św. Josemaria Escriva/

baner modlitwa lawrence op

Chcę się modlić za kapłanów

Ponieważ kapłani są spośród nas, to znaczy, że tak jak my są grzesznikami potrzebują naszej, mojej i Twojej modlitwy, aby być wiernymi Chrystusowi, aby walczyć o swoją świętość i głęboką relację z Bogiem. 

baner główna sos

Pogotowie SMS dla kapłanów

s. Regina,  s. Renata, s. Katarzyna, s. Benedykta, s. Samuela... i 19 innych Sióstr - to nasz zespół szybkiego reagowania. Jeżeli pomoc i wsparcie modlitewne jest potrzebne właśnie TERAZ! 694 215 898 - czekamy, aby pomóc.

Modlitwa
modlitwa Catholic Church England flickrcc

Zwyczajna, nadzwyczajna, awaryjna - modlitwa

ks. Andrzej

Poczucie modlitwy ze strony innych, wspierającej mnie jako kapłana mógłbym rozpisać na trzy tryby. Pierwszy z nich można by nazwać powszednim. To zwyczajne niejako przekonanie, że nawet nieznane mi osoby w swoją modlitwę wplatają kapłanów, ich misję, posługę, wierność Chrystusowi i Ewangelii. Tryb drugi w relacji do wcześniej wymienionego trzeba nazwać nadzwyczajnym.

Modlitwa
modlitwa Catholic Church England and Wales

Skuteczna ochrona

Bardzo pomaga mi, również w sensie ludzkim, świadomość tego, że są osoby, które autentycznie się za mnie modlą. Nie myślę jedyni o moich najbliższych mamie, tacie, który zmarł dawno temu, rodzinie, ale o wielu osobach, których nie znam, a które wstawiają się za mną. Mam tu również na myśli Margaretki. To dla mnie bardzo wzruszające i mobilizujące, że ktoś zobowiązał się przed Bogiem modlić się za mnie do końca swego życia. To naprawdę niesamowite. 

Świadectwo
modlitwa freeimages com

Dlaczego się modlę za kapłanów?

s.Katarzyna

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista-każdy potrzebuje modlitwy…

Do podjęcia systematycznej modlitwy za kapłanów skłoniło mnie w dużej mierze własne życie. Może brzmi to paradoksalnie, ale widzę bardzo wyraźnie i konkretnie, że kiedy z różnych przyczyn przestaję się modlić - słabnę na każdej płaszczyźnie. 

Świadectwo
zakonnicy/lawrence op/flickrcc

Bądź wierny...

s. Faustyna

Chciałam się podzielić świadectwem tego, jak  bardzo Pan  dodaje nam sił i determinacji, by "przynosić" do NIEGO  kapłanów , którzy  borykają się z różnymi przeciwnościami i trudnościami…

Pomódl się teraz

Tutaj zamieszczamy intencję, w którą może się włączyć każdy odwiedzający tę stronę. Będą to wyjątkowe intencje za kapłanów w kryzysie wiary lub w szczególnej duchowej potrzebie, to oni potrzebują naszej wyjątkowej opieki i wstawiennictwa. Więc jeżeli nie chcesz się jeszcze decydować na dłuższe zaangażowanie, a chcesz pomóc w modlitwie za kapłanów, zapraszamy Cię, pomódl się teraz

Wielki Czwartek 2019 - kapłani proszą o modlitwę
Akcja wielkoczwartkowa

Zgłoszenie udziału

W tym roku pragniemy kontynuować akcję środowiska strony www.kapłani.com.pl „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Akcja będzie miała finał w Wielki Czwartek - 18 kwietnia 2019. Zgłoszenia parafii przyjmujemy do 11 kwietnia 2019. Propozycja udziału dotyczy parafii z całej Polski oraz polskich parafii z innych krajów, a od tego roku również wspólnot i duszpasterstw.