Czytelnia

W jednym miejscu zebrane wszelkie modlitwy związane z kapłaństwem i powołaniem. Autorstwa wielkich Świętych, a także dziś posługujących kapłanów. Bogactwo propozycji modlitewnego wsparcia kapłanów.

Można wczytać się też w świadectwa, które mówią o tym, co w ich życiu sprawiło podjęcie modlitwy za księdza. 

Więzienie jest tym miejscem, z którego o wiele ostrzej widzi się swoje własne błędy. Ja w swoim życiu bardzo zbłądziłem i teraz jestem w tym miejscu, gdzie prawie wszystko jest ograniczone. Wydaje mi się jednak, że właśnie te przeżycia spowodowały moją chęć wspomożenia modlitwą kapłanów. Janusz z zakładu karnego w Sztumie

Modlitwy za kapłanów

Kościół przez wieki swego istnienia rozpoznawał potrzebę modlitwy za swoich kapłanów. Dlatego powstawały na przestrzeni stuleci różne piękne modlitwy w intencji pasterzy. Dziś możemy korzystać z tego bogactwa modlitw dawnych, ale i tych które powstały w całkiem nieodległym czasie.

Modlitwy o powołania

"...proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo." (Łk 10)  Prosić można na wiele sposobów, można też zaczerpnąć z obfitości skarbca Kościoła. Święci, papieże, anonimowi świeccy dostrzegali, jak ważne, aby byli przy nas kapłani, dlatego tak wiele osób takie modlitwy tworzyło, skorzystajmy z tego bogactwa.

Modlitwy za Maryi Matki kapłanów

Maryja Matka Kapłanów kocha ich w sposób szczególny, widzi w nich odbicie swojego Syna i pragnie dla nich Jego świętości, pokory, miłości, zawierzenia. Dlatego zawierzanie właśnie jej księży ma wyjątkowy sens. Kapłani, u których nabożeństwo do Maryi jest pełne oddania i wierności, są przez Nią chronieni w czystości i miłości do Jej Syna.

Modlitwy życia

Ostatni list Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek 2005 roku, pisany już w czasie choroby, jest wielkim wołaniem o świętość kapłanów. Papież pisze w nim, "świętość kapłanów powinna być widoczna w całym stylu bycia, w sposobie celebrowania Eucharystii. Kapłan ma promieniować młodością ducha, zarażając inne osoby, które spotyka na swej drodze. Sam zdobyty przez Jezusa z większą łatwością zdobywa innych. Jeżeli kapłani będą coraz bardziej święci nie zabraknie powołań."

Modlitwy kapłana

Czy kapłan potrzebuje ułożonych słów modlitwy, czy nie stać go na własne? Modlitwa, którą księża odmawiają codziennie i która jest ich obowiązkiem, brewiarz, to mnóstwo danych przez Kościół słów. A więc i tu trochę modlitw kapłańskich.

Świadectwa modlitwy za kapłanów

Modlitwa wstawiennicza zawsze przynosi dobro, przemienia. Przemienia nie tylko tych, w intencji których jest zanoszona. Zmienia też tych, którzy wytrwale, uparcie i uporczywie kołatają do nieba bram. Bycie z Bogiem na modlitwie zawsze przynosi owoce.