Modlitwy kapłana

Czy kapłan potrzebuje ułożonych słów modlitwy, czy nie stać go na własne? Modlitwa, którą księża odmawiają codziennie i która jest ich obowiązkiem, brewiarz, to mnóstwo danych przez Kościół słów. A więc i tu trochę modlitw kapłańskich.

Modlitwa kapłana

O przedziwny Panie, który przyjąłeś postać Sługi. Najwyższy Kapłanie, który przez Ducha wiecznego złożyłeś Bogu nieskalaną ofiarę. W pokorze spoglądam na me dłonie, które namaściłeś w czasie moich święceń. Uczyniłeś je dłońmi kapłana. 

Ty, który mieszkasz w ruinie mojej duszy

Cały dzień szukałem Ciebie w Betlejem mojego serca. Moja słaba wola, co jakiś czas wysuwała pragnienia całkowitego bycia z Tobą, a mój umysł i uczucia zatruwały to wszystko trucizną aktywności, nawałem spraw do zrobienia i lękiem o to, co przede mną. Pragnę Cię odnaleźć w domu mojej duszy, ale ilekroć do niej zaglądam widzę tylko jej ruiny. Ściany mojej duszy zamieniły się w fortecę broniącą moich racji, w zamek pełen dziurawych przestrzeni przez które uciekam w stronę świata moje skupienie się na Twoim Słowie.

Modlitwa na Wielki Czwartek

Dziękujcie razem ze mną Panu, kapłani święci,
za kapłaństwo, które uświęca i błogosławi

Dziękujcie razem ze mną Panu, kapłani już wniebowzięci,
za powołanie, które wynosi i podnosi

Modlitwa o dar szaleństwa

Nie proszę Cię, Panie o święty spokój, ale o ogień co pali w sercu,
Nie proszę Cię o modlitwę, która usypia monotonią tych samych dźwięków,
Ale o taką, co wszystko burzy i ustawia na nowo.
Nie wołam do Ciebie o to, by wszystko zawsze dobrze się układało,
Wręcz przeciwnie, proszę byś rozwalał i kruszył to, co we mnie skamieniało.

Dziękuję Ci Panie...

Nad Stargardem piękne, błękitne niebo. I dużo słońca. Aż chce się żyć. A ja?... Trwam w dziękczynieniu. Za trzydzieści dwa lata zwariowanego życia. Chce mi się tańczyć, śpiewać, skakać. Tak wiele mi Pan dał, przez te wszystkie lata. Tak wiele mi zabrał, bym zasmakował prawdziwej wolności. I ci wszyscy ludzie. Kochani, wierni, pobożni, szukający szczerze szczęścia, Chrystusa... Moi bliscy, kochana mama, tatuś wspierający z Nieba, siostry moje cudowne, siostrzenica Julka, szwagier Maciek, babcia, oj można by było wyliczać w nieskończoność… Bliscy i oddaleni… Przyjaciele…