Modlitwy życia

Ostatni list Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek 2005 roku, pisany już w czasie choroby, jest wielkim wołaniem o świętość kapłanów. Papież pisze w nim, "świętość kapłanów powinna być widoczna w całym stylu bycia, w sposobie celebrowania Eucharystii. Kapłan ma promieniować młodością ducha, zarażając inne osoby, które spotyka na swej drodze. Sam zdobyty przez Jezusa z większą łatwością zdobywa innych. Jeżeli kapłani będą coraz bardziej święci nie zabraknie powołań."

margarytka

Margerytki - zadanie na całe życie

Margerytki śnieżnobiałe kwiatki, delikatne, jak słabość osób podejmujących tę niesamowitą drogę modlitwy. Ale to Jezus staje się siłą tych, którzy się decydują, to nie na nas ma się ona opierać, ale na Jego sile i miłości do kapłanów.

krzyz

Betańska Misja Wspierania Kapłanów - w blasku Chrystusa

Powołanie każdej osoby włączonej do Misji jest bycie cieniem kapłana, aby cicho i dyskretnie poprzedzać jego posługę i ochraniać modlitwą.

Ponieważ Misja powstawała w promieniach Najświętszego Sakramentu, dlatego jej siłą ma być adoracja Eucharystyczna, trwanie przed Obliczem Jezusa w imieniu kapłanów, którzy w tym czasie oddani są apostolstwu.