Świadectwa modlitwy za kapłanów

Modlitwa wstawiennicza zawsze przynosi dobro, przemienia. Przemienia nie tylko tych, w intencji których jest zanoszona. Zmienia też tych, którzy wytrwale, uparcie i uporczywie kołatają do nieba bram. Bycie z Bogiem na modlitwie zawsze przynosi owoce.

zakonnicy/lawrence op/flickrcc

Bądź wierny...

Chciałam się podzielić świadectwem tego, jak  bardzo Pan  dodaje nam sił i determinacji, by "przynosić" do NIEGO  kapłanów , którzy  borykają się z różnymi przeciwnościami i trudnościami…

siostry/dennis jarvis/flickrcc

Taki właśnie jest Pan

Jeśli będziecie mieć wiarę, a nie zwątpicie... otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie. (Mt 21,21-22).

Pragnę się podzielić moim świadectwem z posługi w pogotowiu SMS. Może to pomoże choćby jednej osobie otworzyć swoje serce na tę właśnie formę modlitwy wstawienniczej. Od kiedy zobowiązałam się do tego, by wstawiać się u Pana w intencji kapłanów, zauważyłam jak wielkie łaski Pan zsyła na mnie.

modlitwa freeimages com

Dlaczego się modlę za kapłanów?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista-każdy potrzebuje modlitwy…

Do podjęcia systematycznej modlitwy za kapłanów skłoniło mnie w dużej mierze własne życie. Może brzmi to paradoksalnie, ale widzę bardzo wyraźnie i konkretnie, że kiedy z różnych przyczyn przestaję się modlić - słabnę na każdej płaszczyźnie. 

droga freeimages_com

Powrót

Gdy wróciłam z wakacji do wspólnoty, w której obecnie jestem, dowiedziałam się, iż jeden z kapłanów naszej parafii powiadomił przełożonych o swojej decyzji porzucenia Zgromadzenia i kapłaństwa. To bardzo zabolało - w ponad dwudziestoletnim moim życiu zakonnym to pierwszy znajomy kapłan łamiący święcenia.

pielgrzymowanie uis echanove flickrcc

Dlaczego tak ciężko?

Czas pielgrzymki był czasem błogosławionym, mimo iż od pierwszego dnia nie było łatwo. Taki ciężar. Taka odpowiedzialność. Nieśliśmy kapłanów na swych ramionach. Ich ofiarowywaliśmy w modlitwie. Ci, co składają ofiarę - teraz leżeli na ołtarzu Pana. A my czuliśmy, że Bóg działa... że nasze poświęcenie jest miłe Jemu. Co dzień rano Eucharystia. Codziennie rano losowanie. I kolejny kapłan potrzebuje mojej modlitwy.