Strefa modlitwy

Czytelnia

Biblioteka modlitw i świadectw

Zapraszamy do korzystania z naszej czytelni. Możecie znaleźć tutaj bogaty zbiór modlitw za księży oraz świadectwa zarówno osób świeckich i konsekrowanych, mówiące co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Świadectwa te ukazują zachwycającą logikę Bożego zamysłu. Bo ten, który ma dawać modlitwę, staje się jednocześnie odbiorcą Bożych łask.  

Chcę wytrwać

Data publikacji: 21 Luty 2015

Więzienie jest tym miejscem, z którego o wiele ostrzej widzi się swoje własne błędy. Ja w swoim życiu bardzo zbłądziłem i teraz jestem w tym miejscu, gdzie prawie wszystko jest ograniczone. Wydaje mi się jednak, że właśnie te przeżycia spowodowały moją chęć wspomożenia modlitwą wybranego kapłana. 

braterstwo roczynska

Chcę wytrwać

Więzienie jest tym miejscem, z którego o wiele ostrzej widzi się swoje własne błędy. Ja w swoim życiu bardzo zbłądziłem i teraz jestem w tym miejscu, gdzie prawie wszystko jest ograniczone. Wydaje mi się jednak, że właśnie te przeżycia spowodowały moją chęć wspomożenia modlitwą wybranego kapłana. Pragnę modlić się do końca życia za powierzonego mi kapłana i proszę Ciebie Panie Jezu o wspomożenie, abym w tym postanowieniu wytrwał. Będę wdzięczny za powierzenie mi tak odpowiedzialnej misji i z całych sił będę się starał wywiązać z tej łaski.

Janusz z zakładu karnego w Sztumie

Szczęść Boże 

Szczęść Boże wszystkim, którzy myślą z miłością o Kościele, wspólnocie zbawienia - braci i sióstr, w której szczególną rolę, sobie właściwą pełnią wszyscy kapłani. We własnym powołaniu chrześcijanina, jako osoby świeckiej, męża, ojca 4 dzieci od dawna słyszę w sobie to wezwanie Pana do modlitwy wstawienniczej za konkretnych kapłanów, których Pan Bóg stawia na mojej drodze. Dlatego na ile starczy mi sił, chcę uczestniczyć w dalszej modlitwie.

Zbigniew

Bardzo trudno

Modlitwa zawsze była dla mnie ważna, szczególnie w trudnych chwilach... A jednak, gdy podjęłam to zobowiązanie, stała się bardzo trudna... I chociaż wcześniej była moją radością, to przyszły takie chwile, że wydawała mi się absolutnie jałowa i bez jakiejkolwiek wartości. I to właśnie przekonuje mnie jak bardzo jest potrzebna i jak wartościowa! Cieszę się, że mogę codziennie dziękować Bogu za dar, jakim dla nas jest Kapłan, i że mogę prosić o łaski dla jednego z nich, właśnie za pośrednictwem tej strony. Czuję, że jestem w całkiem sporej rodzinie!

Iza