Strefa modlitwy

Czytelnia

Biblioteka modlitw i świadectw

Zapraszamy do korzystania z naszej czytelni. Możecie znaleźć tutaj bogaty zbiór modlitw za księży oraz świadectwa zarówno osób świeckich i konsekrowanych, mówiące co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Świadectwa te ukazują zachwycającą logikę Bożego zamysłu. Bo ten, który ma dawać modlitwę, staje się jednocześnie odbiorcą Bożych łask.  

Poczucie wspólnoty

Autor: Magdalena
Data publikacji: 21 Luty 2015

Na stronę kaplani.com.pl trafiłam prawie dokładnie rok temu, w lipcu. Już wcześniej modliłam się za kapłanów, ale było to na zasadzie "zrywu" - jak mi się przypomni. Słyszałam jak wiele złych rzeczy, plotek mówi się o księżach, jak bardzo w tym względzie jesteśmy manipulowani za pośrednictwem mediów, ale przede wszystkim przez złego, który posługuje się wszystkim: byłym kapłanem, plotką, grzechem któregoś księdza, samymi członkami Kościoła, którzy tak często plotkom wierzą i je rozpowszechniają...

swieczki lawrence op flickrcc

Po roku widzę, jak wiele zdziałał Bóg w moim własnym życiu przez tę modlitwę! - poczułam się naprawdę odpowiedzialna za Kościół i jego pasterzy. Takich mamy, jakich wymodlimy; święta prawda. Poznałam w tym czasie wielu nowych kapłanów i kleryków. Niektórzy z nich byli Bożymi "wariatami" i zarazili mnie swoim "szaleństwem", miałam to szczęście, że byli ludźmi bardzo wartościowymi, oddanymi Bogu, a jednocześnie tak bardzo normalnymi, bliskimi zwykłym ludziom. Jestem wzruszona ich świadectwem życia i powołania, i tym bardziej odczuwam potrzebę tej modlitwy; aby się nigdy nie zachwiali, aby byli dobrymi pasterzami Bożej trzódki, aby z każdego kryzysu wychodzili umocnieni. Również za tych, których "wypalenie" obserwuję od lat modlę się i dziękuję za możliwość dzielenia tej modlitwy, za zachętę i możliwość włączenia się w tę wielką modlitwę za kapłanów, za poczucie wspólnoty w tej modlitwie i Eucharystii.