Modlitwa

Chcę się modlić

Gdy kapłan udziela rozgrzeszenia, nie mówi: Bóg odpuszcza tobie grzechy, lecz Ja odpuszczam tobie grzechy. Gdybyście poszli wyspowiadać się do Matki Bożej lub anioła, czy daliby wam rozgrzeszenie? Oczywiście, że nie. Czy udzieliliby wam Ciała i Krwi naszego Pana? Nie. Najświętsza Maryja Panna nie może spowodować zstąpienia swego Boskiego Syna do Hostii. Nawet dwustu aniołów nie mogłoby was rozgrzeszyć. A kapłan, choćby najprostszy, może. Może wam powiedzieć: Idź w pokoju, ja odpuszczam tobie grzechy. /św. Jan Maria Vianney/ 

Dlaczego mam się modlić za kapłanów? (świadectwo)

Często słyszę od ludzi, że modlą się za mnie. Na pewno nie umiem właściwie tego docenić. Jednak jest we mnie coś więcej niż wdzięczność. Wszystkie te komunikaty składają się na coś tak konkretnego, że mogę się na tym oprzeć. Ta świadomość jest dla mnie nie tylko samą wiedzą, jest mocną podporą dla mojego słabego serca. Zatem tak jak potrafię, dziękuję Bogu za każdą osobę, która modli się za mnie. ks. Jacek Nawrot

Nim się zdecydujesz...

Chcielibyśmy, abyś swoją deklarację modlitwy za kapłana potraktował poważnie, jeżeli nie jesteś pewny, czy na przykład czas i Twoja kondycja duchowa pozwolą Ci wytrwać, to może poczekaj na stosowniejszą chwilę nim podejmiesz tę decyzję. Jednak zawsze pamiętaj, że ponad naszą słabością jest Boża moc, która będzie w nas czynić wspaniałe rzeczy i będzie nas podtrzymywać w dobrych i świętych pragnieniach.

Jak otrzymać intencję?

Aby otrzymać intencję należy wypełnić formularz. Zamieszczone w nim dane pozwolą nam się z Tobą skontaktować, aby oddać Ci kapłana w duchową opiekę. Tylko wypełnione w całości formularze będą dla nas podpowiedzią, że poważnie traktujesz chęć włączenia się w to dzieło. Odpowiadając na Twoje zgłoszenie, prześlemy Ci imię kapłana, rok jego święceń oraz intencję, w której on lub jemu bliskie osoby chcą, aby się modlono.

Jak długo mam się modlić?

Decydując się na modlitewną opiekę deklarujesz się, że przez okres 30 dni będziesz sprawował duchową pieczę nad powierzonym Ci kapłanem. Podstawą tej opieki jest Twoja modlitwa indywidualna, jeżeli jednak pragnieniem Twojego serca będzie ofiarować więcej, możesz dodatkowo uczestniczyć w Eucharystii, adoracji, lub podejmując post w intencji tegoż kapłana.

Chcę się modlić

Najnowsze artykuły

most/sebastian.kleine

Przerzucony most

Modlitwa uchyla Bogu drzwi naszego serca. To On działa, często posługując się innymi. Świadomość tego, że ktoś modli się w mojej intencji daje poczucie bliskości. Boga i tej osoby, która się modli. To jakby jej słowa i myśli stawały pomiędzy mną a Bogiem. I jakiś most przerzucony nad przepaścią trudnych spraw, zadań i dzieł. 

modlitwa Catholic Church England and Wales

Skuteczna ochrona

Bardzo pomaga mi, również w sensie ludzkim, świadomość tego, że są osoby, które autentycznie się za mnie modlą. Nie myślę jedyni o moich najbliższych mamie, tacie, który zmarł dawno temu, rodzinie, ale o wielu osobach, których nie znam, a które wstawiają się za mną. Mam tu również na myśli Margaretki. To dla mnie bardzo wzruszające i mobilizujące, że ktoś zobowiązał się przed Bogiem modlić się za mnie do końca swego życia. To naprawdę niesamowite. 

modlitwa Catholic Church England flickrcc

Zwyczajna, nadzwyczajna, awaryjna - modlitwa

Poczucie modlitwy ze strony innych, wspierającej mnie jako kapłana mógłbym rozpisać na trzy tryby. Pierwszy z nich można by nazwać powszednim. To zwyczajne niejako przekonanie, że nawet nieznane mi osoby w swoją modlitwę wplatają kapłanów, ich misję, posługę, wierność Chrystusowi i Ewangelii. Tryb drugi w relacji do wcześniej wymienionego trzeba nazwać nadzwyczajnym.