Strefa modlitwy

modlitwa

Chcę się modlić za kapłanów

Ponieważ kapłani są spośród nas, to znaczy, że tak jak my są grzesznikami potrzebują naszej, mojej i Twojej modlitwy, aby być wiernymi Chrystusowi, aby walczyć o swoją świętość i głęboką relację z Bogiem. Tak jak oni są odpowiedzialni za nas, za pozyskiwanie nas dla Jezusa, tak my jesteśmy winni im modlitwę i wsparcie.

Skuteczna ochrona

Data publikacji: 24 Luty 2015

Bardzo pomaga mi, również w sensie ludzkim, świadomość tego, że są osoby, które autentycznie się za mnie modlą. Nie myślę jedyni o moich najbliższych mamie, tacie, który zmarł dawno temu, rodzinie, ale o wielu osobach, których nie znam, a które wstawiają się za mną. Mam tu również na myśli Margaretki. To dla mnie bardzo wzruszające i mobilizujące, że ktoś zobowiązał się przed Bogiem modlić się za mnie do końca swego życia. To naprawdę niesamowite. 

modlitwa Catholic Church England and Wales

Mam również zwyczaj, szczególnie kiedy namaszczam chorych, rozgrzeszam umierających w Domu Opieki, a zdarza się to dosyć często, proszę tę osobę (naturalnie wypowiadam tę intencję w duchu) – jak będziesz przed obliczem Boga wstaw się za mną. Innym razem, jeżeli ktoś prosi mnie o jakąś przysługę albo bezdomny o pieniądze czy kanapkę, to zazwyczaj proszę w zamian: odmów w mojej intencji 1 raz Zdrowaś Maryjo albo 1 raz Ojcze nasz.

Żartuję czasami mówiąc: nie ma nic za darmo, proszę odmów w mojej intencji daną modlitwę (zazwyczaj podaję konkretną modlitwę i nie za trudną, abym miał pewność, że zostanie odmówiona). Wiem, jak bardzo mi to pomaga. Modlitwa wielu ludzi za mnie jest skuteczną ochroną przed wieloma niebezpieczeństwami i zakusami złego ducha. Ogromnie wspiera mnie w codziennym życiu powołaniem kapłańskim.

Kontakt

Administrator strony

Joanna Roczyńska
kaplani@kaplani.com.pl