Strefa myśli

baner lista lektur

Lista moich najważniejszych książek

Podzielamy zdanie, że ciągle warto mówić o książkach ważnych. Warto je polecać innym. Stąd też inicjatywa naszej kapłańskiej strony. Udostępniamy ją tym kapłanom, którzy zechcą opowiedzieć o swoich książkach lub tylko wymienić ich tytuły. Takich, które kształtowały ich powołanie na różnych jego etapach. Takich, które zawsze będą dla nich ważne, potrzebne i cenne. Do których wracają, by z ich treści czerpać inspiracje dla przeżywania drogi powołania.

Najważniejsze książki na liście o. Dariusza Kowalczyka

Data publikacji: 17 Luty 2015

Książki są podróżą, są zmianą, są przekraczaniem linii horyzontu, są wyzwaniem, są innym spojrzeniem na świat niż moje, są bogactwem... O ulubionych, najważniejszych, przełomowych książkach w życiu księży, można tutaj poczytać, a może odkryć też coś dla siebie... 

M. Bułhakow, Mistrz i Małgorzata, wyd. Rebis

Tomasz Merton, Siedmiopiętrowa góra (powołanie zakonno-kapłańskie to szalona, a niekiedy zabawna, przygoda)

Elias Canetti, Auto da fé, (kantyzm prowadzi do szaleństwa; obiektywna rzeczywistość istnieje)

Bolesław Leśmian, Poezje, w tym szczególnie wiersz "Dziewczyna" (metafizyczny zawrót głowy, który mimo czającej się rozpaczy prowadzi do Boga)

Michaił Bułhakow, Mistrz i Małgorzata (szatan może wydawać się interesujący, ale tak naprawdę jest przeraźliwie samotny i smutny)

William Paul Young, Chata (perspektywa patrzenia Trójcy Świętej na sprawy tego świata jest dużo szersza niż nasza, czyli drogi nasze nie są drogami Pana Boga)

Kontakt

Administrator strony

Joanna Roczyńska
kaplani@kaplani.com.pl