Okiem świeckiego

Jako twórcy strony o kapłanach głęboko wierzymy, że to dzieło stanowi owoc Bożego rozeznania. Przekonania, że trzeba mówić o kapłaństwie i modlić się za kapłanów. Modlitwą służą przede wszystkim świeccy, którzy też sami przysyłają intencje. Pragniemy, by ta modlitewna współpraca przeniosła się na strefę myśli. Zachęcamy do pisania o kapłanach. Spotkaniach, oczekiwaniach, współpracy. I znowu czynimy to z przeświadczeniem, że ten głos potrzebny jest najpierw samym kapłanom. Ale też wszystkim, którzy stanowiąc Kościół chcą odpowiedzialnie patrzeć na radości i nadzieje oraz lęki i obawy związane z kapłaństwem. Zapraszamy do myślenia i mówienia o kapłanach. Właśnie u nas. 

Najnowsze artykuły

Błogosławieni kapłani, którzy ...

Nie można być księdzem bez duchowej energii. Co daje tę energię? Przeżywanie relacji z Bogiem i autentyczne, zdrowe pragnienie świętości? Pragnienie, które jest życiową postawą i motywacją. A nade wszystko – ożywiającą tęsknotą. Pragnienie świętości jest przeciwieństwem życiowej nudy. 

fotel

Bóg, który Jest

Kiedy ludzie są zakochani, doświadczają uczucia głębokiej radości i pokoju przebywania z drugą osobą, wtedy słowa nie są potrzebne, a wystarcza sama obecność. Ta obecność sprawia, że czują się bezpiecznie i dobrze: akceptowani i obdarzani miłością, którą pragną odwzajemniać. Obecność drugiej osoby jest wielkim skarbem, uzdalnia nas do przenoszenia gór, czynienia tego, co zdawałoby się niemożliwe, pokonywania własnych ograniczeń, czynienia świata lepszym i piękniejszym.