Świadectwa kapłanów

Bracie jeżeli chcesz się podzielić swoim życiem, doświadczaniem wiary, działaniem Jezusa w Twoim życiu to jest to odpowiednie miejsce. Miejsce, w którym chcielibyśmy się ubogacić, zobaczyć, że Bóg jest większy od naszej słabości i działa niesamowite rzeczy. Zapraszamy do otwartości i dzielenia się.

Najnowsze artykuły

Maryja Lawrence OP

Która prowadzi do Boga

Nie łatwo mi pisać o moim życiu. Tak wiele się w nim zmieniło. Jedno jest pewne, szczególe miejsce zajmuje w nim Maryja. Odkąd pamiętam zawsze pragnąłem być samodzielny. Już w latach szkoły średniej, co rok połowę wakacji przeznaczałem na prace zarobkową, czy to na budowach, czy to instalując sieci telefoniczne. Przed egzaminami maturalnymi razem z kolegami rozpoczęliśmy instalować sieci teletechniczne w halach produkcyjnych pobliskich fabryk samochodowych. Ocena maturalna na świadectwie nie była tak ważna, jak ważny był portfel, który dość szybko się zapełniał. Rozpocząłem pracę w firmie telekomunikacyjnej. Początki nie były łatwe, lecz z czasem zacząłem awansować, w ciągu czterech lat siedmiokrotnie. Dobry samochód, zapełniające się konto bankowe, rozpoczęte studia informatyczne były atutami dobrego startu w dorosłe życie. 

grób chris zieleniec

Kapłan jak grób

Co ma wspólnego kapłan i grób? Może to, że milczy jak grób – zachowując tajemnicę spowiedzi. A może coś więcej?

W życiu spotkałem bardzo różnych kapłanów: otwartych i zamkniętych, zaangażowanych i nieobecnych, pracowitych i leniwych, oddanych i egoistów, radosnych i ponurych, spokojnych i krzykaczy, pokornych i pyszałków. Już dawno wyleczyłem się z udawania, że jak ktoś jest księdzem, to musi być z definicji nieskazitelny.