Świadectwa kapłanów

Bracie jeżeli chcesz się podzielić swoim życiem, doświadczaniem wiary, działaniem Jezusa w Twoim życiu to jest to odpowiednie miejsce. Miejsce, w którym chcielibyśmy się ubogacić, zobaczyć, że Bóg jest większy od naszej słabości i działa niesamowite rzeczy. Zapraszamy do otwartości i dzielenia się.

Najnowsze artykuły

kosciol/lawrence op/flickrcc

Oto są baranki młode… Moc modlitwy Kościoła

W ważnych dla Kościoła momentach wzywa się wstawiennictwa Ducha Świętego i Wszystkich Świętych. Tak jest w przypadku święceń kapłańskich. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla tych, którzy przyjmują święcenia, ale i dla całego Kościoła.

Rekolekcje przed święceniami kapłańskimi są właśnie takim bardzo ważnym momentem. Świadomi tego i jednocześnie świadomi walki duchowej, ataków złego ducha właśnie w tym czasie, prosimy o modlitwę i wsparcie wspólnoty Kościoła.

zakonnik Giulio Bernardi flickrcc

O powołaniu słów kilka

Samo zjawisko “powołania” wielu osobom kojarzy się z czymś nadzwyczajnym, tajemniczym, czasami nawet wręcz magicznym. Pamiętam jak kiedyś jedna z moich nauczycielek z liceum, kiedy spotkała mnie już jako absolwenta, zadała mniej więcej takie oto pytanie: Michał, powiedz mi jak to jest z tym powołaniem, bo ja w takie cudowne objawienia i „głosy z góry” nie wierzę. Nie powiem, trochę mnie zdziwiła ta jej dosłowna wizja powołania, która z pewnością ma swoje konkretne przykłady u wielu postaci zarówno Starego jak i Nowego Testamentu (chociażby „płonący krzew” i powołanie Mojżesza, powołanie Samuela, czy „osobiste” zaproszenie przez samego Jezusa wielu Jego uczniów), ale w moim przypadku – i myślę, że w większości przypadków w dzisiejszym świecie – „cudowne” powołanie poprzez wizję czy głos z nieba jest raczej rzadkością. 

Jezus Lawrence OP flickrcc

Obecność

O. Dominic A. Kirwan CR, który w 2009 roku obchodził 65-lecie kapłaństwa, wspomina jeden z nadzwyczajnych momentów swojego życia

Pewne doświadczenie, które przeżyłem będąc młodym księdzem uczącym w Scollard Hall, wywarło na mnie głębokie i długotrwałe wrażenie. W pewien weekend miałem pomóc w pewnej parafii w Temagami, które leży około 100 km od North Bay, ale proboszcz poprosił mnie, abym zamiast tego udał się do kościółka na Bear Island, wyspę, na którą trzeba było płynąć łodzią prawie 30 km.