O nas

Strona o kapłanach, modlitwie i myśli, zrodziła się z obserwacji życia kapłanów. Także z próby zrozumienia istoty powołania do bycia robotnikiem w winnicy Pana. Kapłan prowadzi wspólnotę nie z jakiejś odległości, ale będąc jej częścią. I potrzebuje wsparcia, by ciągle na nowo rozpoznawał drogę, do której powołał go Chrystus. 

Zespół redakcyjny tworzą:

Ks. Jacek Socha

Jest kapłanem Archidiecezji Gdańskiej. Po święceniach w roku 1994 podjął posługę wikariusza w parafii św. Mikołaja w Gdyni. Po kilkunastu latach wrócił tam jako proboszcz. Z wielkim oddaniem wraz ze swoimi współpracownikami duszpasterzuje łącząc stare z nowym, realizując różne formy docierania do wiernych z przesłaniem Ewangelii. Liczne projekty, dzieła i  wspólnoty znajdują w jego parafii swoje miejsce. Jest doktorem teologii moralnej, autorem artykułów i komentarzy, cenionym rekolekcjonistą, prowadzi blog „Po drodze”.

Ks. Jan Uchwat

Wyświęcony na kapłana w roku 2001 w Archidiecezji Gdańskiej, gdzie aktualnie pełni posługę ojca duchownego w Gdańskim Seminarium Duchownym. Wcześniej w tejże uczelni był prorektorem ds. wychowania. Od początku swej pracy w seminarium jest wykładowcą teologii moralnej. Doktorat z tej dziedziny obronił na Uniwersytecie w Pampelunie w Hiszpanii. Zainteresowania i wykształcenie wykorzystuje w posłudze wśród duszpasterstwa rodzin i środowiskach obrony życia. Prowadzi także konsultacje w zakresie bioetyki. Posługuje od samego początku powstałej w Gdańsku „Wspólnocie rodziców po stracie dziecka”. Z oddaniem pełni posługę spowiednika oraz kierownika duchowego wobec kleryków oraz świeckich.

 Ks. Andrzej Leszczyński

Święcenia kapłańskie przyjął w Archidiecezji Gdańskiej w roku 1994. Przez osiemnaście lat pracował kolejno w czterech parafiach jako wikariusz i katecheta. W każdym z miejsc posługi duszpasterzował szczególnie w środowisku dzieci i młodzieży. Owocem tego były różne dzieła, grupy i wspólnoty. Każdy czas, także wakacyjny, stawał się okazją do doświadczenia radości spotkania z Chrystusem w Kościele. Przez kilka lat pełnił funkcję jednego ze współorganizatorów Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. Aktualnie jest ekonomem w Gdańskim Seminarium Duchownym. Posługuje również duszpastersko w Kościele Domowym oraz wspólnocie młodych małżeństw. 

ks. Krzysztof Borysewicz

Ks. Krzysztof Borysewicz prezbiterem Archidiecezji Gdańskiej jest od 2007 roku. Pierwsza placówka jego posługi to parafia św. Jacka w Straszynie, gdzie przez siedem lat był wikariuszem oraz katechetą w gimnazjum, podstawówce i... czterech przedszkolach. Prowadził również duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza oraz kręgi Domowego Kościoła. Obecnie pracuje w przymorskiej parafii pw. św. Brata Alberta, gdzie wcześniejsze doświadczenia uzupełnia o kontakt z młodzieżą tworzącą miejscową wspólnotę "Lux cordis". Ponadto katechizuje w Ogólnokształcących Szkołach Sportowych oraz w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym, w którym opiekuje się też Samorządem Uczniowskim. Interesuje się liturgią, a wakacje (przynajmniej ich część) spędza w górach - oczywiście polskich ;)