Strefa myśli

o nas

Dołącz do nas!

Nosimy w sobie pragnienie pomocy w dwóch obszarach. Najpierw chcemy modlić się w intencji kapłanów, ich dzieł, spraw, zadań, a przede wszystkim wypraszać osobistą świętość. Chcemy również w sferze myśli inspirować, zapraszać do refleksji, proponować sposoby formacji. Wszystko po to, by każdy kapłan z zapałem i radością spełniał swoje powołanie. Cele te niektórzy mogą uznać za ambitne. Dzieło to jednak wyrasta z doświadczenia i modlitwy. Spotkania z kapłanami, którzy żyjąc w tym świecie, mają przewodzić w budowaniu królestwa „nie z tego świata”. 

Idea

przystan

Chaos to jedno ze słów, które dobrze określa stan współczesnego świata w skali makro, jak również mikroświata ludzkiego umysłu. Porządkować chaos to wielkie zadanie. Bóg podejmuje je nieustannie wyprowadzając świat z chaosu ku kosmosowi, który jest znakiem porządku.

Wydaje się, że jeden z największych chaosów jaki można dzisiaj napotkać, to ten zawarty przestrzeni internetowej poświęconej kapłaństwu. W tekstach i filmach o księżach katolickich zawartych jest wiele zamieszania, agresji i bólu.

Grupa osób mieszkających w Trójmieście postanowiła stworzyć strefę, w której spokojnie i odpowiedzialnie pisze się o kapłaństwie i je się ukazuje. Chcemy, opierając się na mocy Ducha Świętego, wprowadzać ład w to co chaotyczne i to nie tylko w świecie cyberprzestrzeni, ale nade wszystko w świecie ludzkiego serca.

WWW.KAPLANI.COM.PL to inicjatywa, która ma pomóc księżom i świeckim odnaleźć się w poszukiwaniu prawdy. Chcemy odważnie i z troską pisać o problemach dotykających świat duchownych, ale pragniemy również zaangażować się w ich rozwiązywanie. Zapraszamy do strefy modlitwy i myślenia.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc we współtworzeniu strony poprzez modlitwę i nadsyłanie tekstów.

Kontakt

Administrator strony

Joanna Roczyńska
kaplani@kaplani.com.pl