Strefa myśli

o nas

Dołącz do nas!

Nosimy w sobie pragnienie pomocy w dwóch obszarach. Najpierw chcemy modlić się w intencji kapłanów, ich dzieł, spraw, zadań, a przede wszystkim wypraszać osobistą świętość. Chcemy również w sferze myśli inspirować, zapraszać do refleksji, proponować sposoby formacji. Wszystko po to, by każdy kapłan z zapałem i radością spełniał swoje powołanie. Cele te niektórzy mogą uznać za ambitne. Dzieło to jednak wyrasta z doświadczenia i modlitwy. Spotkania z kapłanami, którzy żyjąc w tym świecie, mają przewodzić w budowaniu królestwa „nie z tego świata”. 

Współpraca

Współpraca - Strefa Myśli

idea

Marius Brede/flickrcc

Wiele artykułów, poruszających świadectw, inspirujących felietonów, czy pełnych Ducha komentarzy powstało dzięki księżom, którzy chcieli podzielić się swoją wiarą, doświadczeniem Boga, czasem cierpieniem czy frustracją. Dzięki owym zwykłym księżom czujem, że strona jest autentycznie nasza, kapłańska. Jest tu też mnóstwo miejsca dla każdego kapłana, który chciałby, aby szersze grono księży stało się odbiorcami jego przemyśleń. 

A oto przestrzenie, w których chętnie podejmiemy współpracę:

Świadectwa

Co to dużo pisać, to właśnie świadectwa są tym, co najbardziej nas porusza, skłania do przemyśleń, przemawia nie tylko do rozumu, ale przede wszystkim do serca. Zapraszamy do dzielenia!

Artykuły

Wszelkie teksty, które dotyczą kapłaństwa, powołania, duszpasterstwa, poszczególnych etapów roku liturgicznego. Będzie tu mile widziane wszystko, co dotyczy kapłańskiej posługi i realizacji powołania. Zapraszamy do pisania!

Felietony

Czasem jesteśmy zbyt poważni, czasem wokół wszystko tak śmiertelnie serio. Tutaj wielu księży pisze o zdarzeniach dnia codziennego, o zadziwieniach, o zwykłościach-niezwykłych. Zapraszamy do ukazywania!

Inicjatywy duszpasterskie

Czasem chcielibyśmy ożywić nasze parafie, zaproponować ludziom coś nowego, świeżego, innego, ale brakuje pomysłu. Czasem inicjatywa proboszcza, wikariusza, czy świeckiego to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Zapraszamy do inspirowania!

Komentarze do Słowa Bożego

Bogactwo Kościoła zawsze opierało się na jego różnorodności. Wielość spojrzeń na jeden fragment Słowa Bożego, być może pomoże odkryć nam coś nowego, zaskakującego. Zapraszamy do odkrywania!

Recenzje i Lista lektur

Ważna książka. Inspirujący autor. Warto na coś zwrócić uwagę w morzu propozycji. Zapraszamy do polecania!

Współpraca - Strefa Modlitwy

adoracja

LawrenceOP/flickrcc

Dzieło modlitwy, jakiego się podjęliśmy w małym gronie osób w Roku Kapłańskim 2009, którym zależało na świętości kapłanów, rozrasta się i rozwija. Fundament tego dzieła to około dwóch tysięcy osób, którym również było bliska idea, która przyświeca nam od początku tego pomysłu. Osoby te rozsiane są po całej Polsce, a także poza jej granicami. Całkowicie bezinteresownie podejmują radość i trud modlitwy za księży. Bez nich nasz pomysł nie przetrwałby jednego dnia. Jednocześnie jesteśmy świadomi, że dzieło to potrzebuje stałej modlitwy i solidnego zaplecza wstawiającego się u Boga, dlatego zaprosiliśmy i wciąż zapraszamy do wsparcia nas zgromadzenia zakonne.

Ponieważ nie wszyscy mają dostęp do internetu, a innym potrzebna jest zachęta, stworzyliśmy możliwość przesyłania intencji grupowo do parafii, wspólnot oraz grup duszpasterskich gotowych modlić się w intencjach konkretnych kapłanów.

Nasze dzieło modlitewnie wspierają:

 • zgromadzenie sióstr Maryi Matki Kapłanów
 • zgromadzenie sióstr betlejemitek z Grabowca
 • zgromadzenie sióstr betanek
 • zgromadzenie sióstr od Aniołów
 • zgromadzenie sióstr karmelitanek z Gdyni Orłowa
 • zgromadzenie sióstr karmelitanek z Suchej Huty
 • zgromadzenie sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus z Czeladzi
 • zgromadzenie sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus z Imielina

Zapraszamy Zgromadzenia Zakonne do włączania się w dzieło wspierania, podjętej przez nas inicjatywy, modlitwy za kapłanów. Współpraca polegałaby na otaczaniu modlitwą całego dzieła kaplani.com.pl. Oraz, jeżeli byłoby takie pragnienie Sióstr, otaczaniu modlitwą poszczególnych kapłanów, których intencje przesyłalibyśmy Siostrom drogą mailową. Czekamy na dar Waszej modlitwy.

Swoim chorym intencje powierzają kapłani z następujących parafii:

 • parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie
 • parafia pw. św. Mikołaja w Gdyni Chyloni
 • Sanktuarium Fatimskie w Trzebini
 • parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu

Zapraszamy księży proboszczów oraz księży sprawujących posługę sakramentalną wobec chorych w swoich parafiach do podjęcia współpracy. Polegałaby ona na przesyłaniu określonej liczby intencji księży potrzebujących modlitwy, które przekazywaliby "swoim" chorym. Osoby decydujące się podjąć modlitwę w intencji konkretnego kapłana, ogarniałyby danego księdza przez 30 dni codzienną modlitwą. Czekamy na dar Waszej modlitwy.

Kontakt

Administrator strony

Joanna Roczyńska
kaplani@kaplani.com.pl