Strefa myśli

baner rekolekcje/Roman Catholic Archdiocese of Boston

Rekolekcje kapłańskie

Dla kapłana, który sam głosi na co dzień Boże Słowo czy prowadzi rekolekcje czas osobistych duchowych ćwiczeń jest powietrzem jego życia. Jakość i różnorodność rekolekcji daje świeżość serca i rozpala na nowo otrzymany charyzmat. Głęboko o tym przekonani, chcemy proponować różne formy rekolekcji, podawać miejsca i terminy. Zapraszać do „wypływania na głębię”.

Rekolekcje dla kapłanów z Ojcem Wenantym

Data publikacji: 15 Czerwiec 2019

Rekolekcje w milczeniu i ciszy, które proponują kustosze Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej z Kalwarii Pacławskiej, w którym znajduje się grób sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca, to przede wszystkim czas osobistej refleksji nad swoim kapłaństwem...

Kalwaria Pacławska

Tytuł

Kocham kapłaństwo (Rekolekcje dla kapłanów z Ojcem Wenantym)  

Opis rekolekcji

Rekolekcje w milczeniu i ciszy, które proponują kustosze Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej z Kalwarii Pacławskiej, w którym znajduje się grób sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca, to przede wszystkim czas osobistej refleksji nad swoim kapłaństwem oraz zgłębienie duchowości tego niezwykłego kandydata na ołtarze, który zachwyca dzisiaj swoją determinacją i umiłowaniem kapłaństwa. Chociaż pełnił tę posługę tylko siedem lat, pozostawił po sobie bogactwo myśli i niezwykłą osobowość. Rekolekcje to okazja, aby oderwać się od codziennej rzeczywistości i zatopić się w ciszy i niecodziennej atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium. W programie m.in. osobiste doświadczenie ciszy (bez telefonów, laptopów, tabletów), adoracja Najświętszego Sakramentu, wyjście na "pustynię" ze Słowem Bożym, ale również wspólna Eucharystia, konferencje, modlitwa różańcowa.

   

Termin rekolekcji/prowadzący

18-21 listopada 2019: Franciszkanie z Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej z Kalwarii Pacławskiej

    

Informacje praktyczne

Każdy z uczestników rekolekcji otrzymuje pojedynczy pokój, dlatego też liczba miejsc jest ograniczona (30 osób). W czasie posiłków będzie obowiązywać cisza. Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek kolacją o godz. 18:00 i kończą się wspólnym obiadem w czwartek o godz. o 12:00.

Koszt udziału

Pokój jednoosobowy: 350 zł 

Miejsce rekolekcji/adres

Dom Pielgrzyma im. Bł. Jakuba Strzemię

Kalwaria Pacławska 40

37-743 Kalwaria Pacławska 40

Zgłoszenia/informacje

telefonicznie (do końca października 2019 r.): +48 532 076 902 (o. Edward)