Strefa myśli

baner rekolekcje/Roman Catholic Archdiocese of Boston

Rekolekcje kapłańskie

Dla kapłana, który sam głosi na co dzień Boże Słowo czy prowadzi rekolekcje czas osobistych duchowych ćwiczeń jest powietrzem jego życia. Jakość i różnorodność rekolekcji daje świeżość serca i rozpala na nowo otrzymany charyzmat. Głęboko o tym przekonani, chcemy proponować różne formy rekolekcji, podawać miejsca i terminy. Zapraszać do „wypływania na głębię”.

Rekolekcje kapłańskie u jezuitów w Kaliszu

Data publikacji: 07 Wrzesień 2017

Przewodnikiem naszych spotkań z Panem będzie św. Jan Ewangelista, a wątkiem wiodącym - opisana przez Apostoła jego przyjaźń z Jezusem: od zawiązania, poprzez dojrzewanie i oczyszczanie, aż do spełnienia. Inspiracjami do medytacji i modlitwy będą odpowiednie fragmenty Ewangelii św. Jana poruszające ten temat. 

Tytuł

W szczerości przed Bogiem

 

Opis rekolekcji

Przewodnikiem naszych spotkań z Panem będzie św. Jan Ewangelista, a wątkiem wiodącym - opisana przez Apostoła jego przyjaźń z Jezusem: od zawiązania, poprzez dojrzewanie i oczyszczanie, aż do spełnienia. Inspiracjami do medytacji i modlitwy będą odpowiednie fragmenty Ewangelii św. Jana poruszające ten temat. W tym kontekście spojrzymy też na nasze ludzkie przyjaźnie, tak te, które trwają, jak i te, które przeminęły, a były nam dane tylko na pewien czas. Będzie też odpowiedni moment, aby spojrzeć na przyjaźń w świetle prawdy, tak ważnej dla św. Jana, jak też wspomnieć naszych przyjaciół przed Panem.

 

Termin rekolekcji oraz prowadzący

19-22 listopada 2019: ks. Krzysztof Dorosz SJ

Informacje praktyczne

Rekolekcje rozpoczynają się we wtorek 19 listopada (2019) kolacją o godz. 18.00 i kończą w piątek 22 listopada obiadem o godz. 12.30.

Prosimy o zabranie ze sobą własnej alby i stuły.

 

Koszt udziału

http://dfdkalisz.jezuici.pl/inne-propozycje/dla-kaplanow/

Miejsce rekolekcji/adres

Dom Formacji Duchowej Księży Jezuitów w Kaliszu

ul. Stawiszyńska 2

62-800 Kalisz

Zgłoszenia

Zgłoszenia przez stronę internetową http://dfdkalisz.jezuici.pl/terminarz/

Dane kontaktowe

Sekretariat czynny: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-15.30

tel.: +48 62 768-24-33 lub +48 505-895-141