Strefa myśli

baner rekolekcje/Roman Catholic Archdiocese of Boston

Rekolekcje kapłańskie

Dla kapłana, który sam głosi na co dzień Boże Słowo czy prowadzi rekolekcje czas osobistych duchowych ćwiczeń jest powietrzem jego życia. Jakość i różnorodność rekolekcji daje świeżość serca i rozpala na nowo otrzymany charyzmat. Głęboko o tym przekonani, chcemy proponować różne formy rekolekcji, podawać miejsca i terminy. Zapraszać do „wypływania na głębię”.

Rekolekcje kapłańskie z bratem Elia Cataldo

Data publikacji: 17 Czerwiec 2019

Korzystając z obecności brata Elia, będziemy czerpać z Jego doświadczenia spotkania z żywym Bogiem i pytać Jezusa: ,,co dalej?". W czasie rekolekcji kładziemy nacisk na osobiste spotkanie z Jezusem niż na intelektualny wykład.

br Elia

Tytuł

Rekolekcje kapłańskie z bratem Elia Cataldo

Opis rekolekcji

Mówi się o nim, że jest o. Pio naszych czasów niezwykle prosty i pokorny człowiek, który otrzymał dar czytania w ludzkich sercach, a także dar bilokacji. Brat Elia jest do szaleństwa zakochany w Matce Bożej, nosi stygmaty, głosi w sposób niezwykle prosty i z miłością. O ile o. Pio był obwarowany zakazami Kościoła, o tyle bratu Elia Kościół towarzyszy i zezwala na głoszenie i podróżowanie.

Korzystając z obecności brata Elia, będziemy czerpać z Jego doświadczenia spotkania z żywym Bogiem i pytać Jezusa: ,,co dalej?". W czasie rekolekcji kładziemy nacisk na osobiste spotkanie z Jezusem niż na intelektualny wykład.

Termin rekolekcji/prowadzący

25-28 listopada 2019: brat Elia Cataldo

Informacje praktyczne

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek 25.11.2019 o godz. 18:00 (kolacja), a kończą się w czwartek 28.11.2019 o godz. 13:00 (obiad). Możemy przyjąć 60 kapłanów, a następni chętni będą zapisywani na listę rezerwową z możliwością noclegu w sąsiednim obiekcie. Główne elementy rekolekcji to:

+ konferencje

+ wspólna Eucharystia

+ wspólny brewiarz

+ indywidualne spotkania modlitewne z br. Elia (tłumacz: ks. Józef Maciąg)

+ "forum dyskusyjne" - pytania do brata Eli

W czasie rekolekcji istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Prosimy zabrać ze sobą albę i stułę.

      

Koszt udziału

Pokój jednoosobowy - 650zł

Pokój dwuosobowy - 500zł

Pokój trzyosobowy - 500zł

Pakiet klimatyczny - 10,50zł (płatne gotówką w recepcji)

Parking - 18zł/dzień (opcjonalnie, płatne gotówką na miejscu)

W cenie pełne wyżywienie, serwis kawowy i ciastka (dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z hotelowej restauracji i kawiarni). Organizatorzy nie przewidują pomniejszenia kosztów rekolekcji w przypadku wcześniejszego wyjazdu lub w związku z opuszczeniem posiłków.

Miejsce rekolekcji/adres

Centrum szkoleniowo-wypoczynkowe "Energetyk"

ul. Paderewskiego 10

24-140 Nałęczów

Zgłoszenia/informacje

https://odnowa.lublin.pl/index.php/newsy/wydarzenia/najblizsze-wydarzenia/rekolekcje-kaplanskie/93-rekolekcje-kaplanskie-z-bratem-elia-cataldo.html

Organizatorzy

Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej

Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica

Szkoła Formacji Duchowej