Czytelnia

Zapraszamy do korzystania z naszej czytelni. Możecie znaleźć tutaj świadectwa zarówno osób świeckich i konsekrowanych, mówiące co w ich życiu sprawiła modlitwa podjęta w intencji kapłanów. Świadectwa te ukazują wspaniałą i zachwycającą logikę Bożego zamysłu. Bo ten, który ma "dawać" modlitwę, staje się jednocześnie "biorcą" Bożych łask. Podjęta modlitwa i zobowiązanie sprawia, za sprawą Bożego działania, że więcej otrzymujemy niż dajemy.

Artykuły

Spośród rzeczy ważnych należy wybierać najważniejsze, spośród dobrych najlepsze. Nie mamy czasu na wszystko. Czytajmy więc to, co najciekawsze, najważniejsze i ożywiające. Znajdziesz tu cykle artykułów autorstwa naszych stałych felietonistów i pojedyncze teksty poświęcone palącym tematom. Zapraszamy do publikowania artykułów.

Felietony

Opis świata, który często do nas dociera nosi na sobie ślad autora. Ważne jest to, o czym słyszymy, ale również i to, kto o tym pisze. Świadczą o tym postawione akcenty i wyróżnienia. Zawsze jednak pojawia się problem prawdy i obiektywizmu. Chrześcijanin w kierowaniu się tymi kryteriami nie pozostaje sam. Prawda Bożego Słowa pozwala docierać do ukrytych znaczeń. Odkrywać sens zdarzeń i nie zawężać ich do tego tylko, co można zobaczyć i dotknąć. Tak właśnie chcemy postrzegać świat. I dzielić się tym, o czym wszyscy mówią albo tym, co osobiście staje się doświadczeniem naszego życia. Zawsze jednak przeglądając doczesność w wieczności.

Okiem świeckiego

Jako twórcy strony o kapłanach głęboko wierzymy, że to dzieło stanowi owoc Bożego rozeznania. Przekonania, że trzeba mówić o kapłaństwie i modlić się za kapłanów. Modlitwą służą przede wszystkim świeccy, którzy też sami przysyłają intencje. Pragniemy, by ta modlitewna współpraca przeniosła się na strefę myśli. Zachęcamy do pisania o kapłanach. Spotkaniach, oczekiwaniach, współpracy. I znowu czynimy to z przeświadczeniem, że ten głos potrzebny jest najpierw samym kapłanom. Ale też wszystkim, którzy stanowiąc Kościół chcą odpowiedzialnie patrzeć na radości i nadzieje oraz lęki i obawy związane z kapłaństwem. Zapraszamy do myślenia i mówienia o kapłanach. Właśnie u nas. 

Recenzje

Ciekawa książka jest jak dobry przyjaciel. Nigdy się nie znudzi, zawsze można do niej sięgnąć, zabrać ją w każdą podróż. Bo inspiruje, porusza i sprawia, że coś staje się dla nas bliższe. O takich książkach chcemy pisać, do ich czytania zachęcać.

Ale też krytycznie spoglądać na takie, które budzą w nas niepokój, wprowadzają zamęt, upraszczają i banalizują rzeczywistość. To będą opinie jak najbardziej subiektywne, przez to też zapraszające do dialogu. Zakres tematyki różnorodny, z nadzieją, że każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Przeczytać, zaczerpnąć i polecić innym.

Inicjatywy duszpasterskie

W całej Polsce co chwilę jakiś proboszcz, wikariusz czy świecki wpada na świetny pomysł, jak ożywić swoją parafię, jak dotrzeć do młodzieży, co zaproponować seniorom, czy małżeństwom. Tu chcemy zbierać te wszystkie pełen Ducha Świętego idee oraz inicjatywy. Aby ten dział żył bardzo istotne jest nadsyłanie owych pomysłów, dlatego gorąco, o to prosimy i do tego zachęcamy.

Lista lektur

Podzielam zdanie, że ciągle warto mówić o książkach ważnych. Warto je polecać innym. Stąd też inicjatywa naszej kapłańskiej strony. Udostępniamy ją tym kapłanom, którzy zechcą opowiedzieć o swoich książkach lub tylko wymienić ich tytuły. Takich, które kształtowały ich powołanie na różnych jego etapach. Takich, które zawsze będą dla nich ważne, potrzebne i cenne. Do których wracają, by z ich treści czerpać inspiracje dla przeżywania drogi powołania.

Filmy

Świadectwa, refleksje, komentarze, dzielenie to wszystko możemy znaleźć w naszym poszerzającym się zbiorze filmów. Jesteśmy ich autorami lub pomagamy odkryć to co ciekawe. Zachęcamy do oglądania i nadsyłania własnych kapłańskich refleksji, konferencji...